Home
uwagaWażna informacja: Akcje przywoławczo - naprawcze      
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

images/zysk2.jpg


Jakość urządzeń HONDA jest wręcz legendarna.


Aries Power jest jedną z niewielu firm które gwarantują klientom indywidualnym maksymalny aż pięcioletni okres gwarancji. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami gwarancji.
Maszyny ogrodnicze

Maszyny ogrodnicze

Szeroka i kompletna gama urządzeń do pielęgnacji zieleni.
Obejrzyj maszyny
Honda Miimo

Honda Miimo

Roboty koszące Honda Miimo - inteligentne i praktycznie bezgłośne roboty ogrodowe.
Obejrzyj Miimo
Honda Marine

Honda Marine

Oferujemy bardzo bogatą gamę silników zaburtowych, od najmniejszego, przenośnego BF2,3 po największy i najnowocześniejszy BF250.
Obejrzyj silniki
Agregaty prądotwórcze

Agregaty prądotwórcze

Szerokie spektrum agregatów prądotwórczych wyposażonych zarówno w silniki benzynowe jak i wysokoprężne silniki diesla.
Obejrzyj agregaty
Pompy

Pompy

Szeroki wachlarz pomp, znajdujących zastosowanie na małych działkach, gospodarstwach rolnych, przemyśle, w jednostkach ratowniczych.
Obejrzyj Motopompy
Maszyny budowlane

Maszyny budowlane

Oferujemy Państwu profesjonalne maszyny zagęszczające oraz tnące w segmencie lekkich maszyn budowlanych.
Obejrzyj Maszyny
Silniki Honda

Silniki

HONDA to światowy lider w produkcji profesjonalnych silników przemysłowych. Skala produkcji świadczy o wielkim zaufaniu klientów do silników HONDA.
Obejrzyj silniki
Karczownice OREC

Karczownice OREC

Maszyny przeznaczone do koszenia wysokich traw i karczowania roślin na najbardziej ekstremalnych terenach
Obejrzyj karczownice
Karczownice OREC

Maszyny do boisk

Zestaw Honda F560 to profesjonalny zespół urządzeń, który powinien znaleźć się na każdym boisku z nawierzchnia syntetyczną.
Obejrzyj maszyny
Rębaki do gałęzi

Rębaki do gałęzi

Profesjonalne rębaki, wyróżniające się znakomitą wydajnością i trwałością. Przeznaczone zarówno do dużych prac profesjonalnych jak i mniejszych prywatnych.
Obejrzyj rębaki
Odśnieżarki

Odśnieżarki

Oferujemy Państwu najszerszy na polskim rynku wybór odśnieżarek spalinowych.
Obejrzyj odśnieżarki

Części i akcesoria

Oferujemy Państwu akcesoria do maszyn HONDA, części zamienne, filtry, oleje...
Obejrzyj asortyment

1. Dlaczego motopompa nie chce się uruchomić?
W 99,9% przypadków jest to spowodowane nie zalaniem miski olejowej silnika. Silniki posiadają zabezpieczenie tzw. "Oil Alert" – czujnik poziomu oleju, który odcina zapłon w przypadku braku oleju w misce olejowej lub przy zbyt dużym przechyleniu silnika. Dopuszczalne maksymalne przechylenie silnika wynosi 20 st. Błąd nie zalania miski olejowej wynika z bardzo prozaicznej przyczyny. HONDA podczas produkcji zalewa olejem każdy silnik po czym poddaje go testom. Po testach olej jest wylewany z miski olejowej. Oczywiście zawsze mała ilość pozostanie w silniku. Klient dokonując rewizji stwierdza "mokrą" miskę olejową i błędnie sądzi iż olej znajduje się w silniku i oczywiście nie uzupełnia poziomu. Najprostszą metodą jest lekkie przechylenie urządzenia i sprawdzenie czy olej się wylewa ponieważ właściwy poziom oleju powinien sięgać krawędzi otworu wlewowego.


2. Obniżona wydajność, jakie są przyczyny?
Wirnik motopompy wytwarza wewnątrz korpusu podciśnienie rzędu 1 Atm. co w realnych warunkach odpowiada zasysaniu z głębokości 8m. W sytuacji gdy zostanie obniżone podciśnienie wewnątrz korpusu motopompa zasysa mniej wody co objawia się spadkiem wydajności. Ciśnienie obniża się poprzez dostawanie się do korpusu powietrza. Jednymi miejscami gdzie może do tego dojść są wszelkiego typu łączenia. Należy więc zrewidować wszystkie połączenia po stronie ssawnej czyli nasadę, łącznik ssawny (tu najlepiej posmarować olejem gwint połączeń), korki zalewowy oraz spustowy, uszczelnienie korpusu po jego obwodzie. Dodatkowo należy upewnić się czy kosz ssawny jest całkowicie zanurzony, wąż ssawny nie posiada mechanicznych uszkodzeń, po wale silnika nie cieknie woda – jeśli tak oznacza to również, że w tym miejscu do korpusu zasysane jest powietrze.

Kolejną przyczyną Może być utrudniony dostęp do pobierania wody np. wokół kosza ssawnego owinęły się różnego typu zanieczyszczenia, rośliny.

Zmniejszenie wydajności może też być spowodowane niewłaściwym ułożeniem węża tłocznego np. został "złamany" i uniemożliwia swobody przepływ wody.


3. Czy można stosować motopompy do gorącej wody?
Ze względu na gumowe uszczelnienia oraz silikonowo-grafitową reperaturkę dopuszcza się stosowanie motopomp wirnikowych do wody o temperaturze maksymalnej 60 st. Celsjusza.



4. Czy motopompa jest samozasysająca?
Tak. W zależności od długości węża ssawnego oraz tłocznego i średnicy przekroju czas od momentu uruchomienia silnika do rozpoczęcia wylewania wody z węża tłocznego jest bardzo różny. W przybliżeniu może to trwać o kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Jeśli motopompa już wcześniej pracowała należy pamiętać, że w wężu ssawnym dzięki zaworowi zwrotnemu w korpusie motopompy znajduje się woda. Ponowne uruchomienie nie wymaga więc napełniania węża ssawnego i woda zostanie podana szybciej niż przy pierwszym uruchomieniu. Zalewanie motopompy przed jej uruchomieniem nie ma wpływu na zdolność zasysania natomiast jest bezwzględnie wymagane do prawidłowej pracy urządzenia.



5. Jak czytać charakterystykę wydajności motopomp?
W szczegółowym opisie każdego modelu znajdą Państwo charakterystykę wydajności, czyli krzywą opisującą wydajność w zależności od obciążenia motopompy. Przez obciążenie rozumiemy wszystkie opory, jakie motopompa musi pokonać podając ciecz na koniec linii np. długość węża ssącego i tłocznego, różnicę poziomów pomiędzy lustrem wody o końcem węża tłocznego, kolanka, rozdzielacze, zraszacze itp. Ponieważ w przyrodzie (jak i w życiu) wszystko kosztuje nigdy nie otrzymamy maksymalnej wydajności i maksymalnego ciśnienia. Wzrost jednego z parametrów odbywa się zawsze kosztem drugiego. Aby prawidłowo określić obciążenie najlepiej skontaktować się z autoryzowanym punktem dilerskim.



6. Jak uzyskać maksymalną wydajność motopompy?
Otrzymujemy ją wyłącznie przy tzw. wolnym wypływie (brak węża tłocznego) i minimalnej długości węża ssącego. Każde zwiększenie długości węża zwiększa obciążenie i tym samym obniża wydajność.



7. Jak uzyskać maksymalne ciśnienie?
Otrzymujemy je przy minimalnym wypływie tzn. przy praktycznie zblokowanej sieci przesyłowej. Wyobraźmy sobie pionowy słup wody bezpośrednio nad motopompą. Jeśli motopompa potrafi podać wodę na 30m to na tej wysokości woda praktycznie nie będzie wypływała z węża. W takiej sytuacji silnik dalej będzie pracował na utrzymanie 30m słupa wody, co odpowiada około 3 Atm. ciśnienia. Gdy wąż znajduje się na ziemi i ma zamknięty wypływ motopompa po pewnym czasie "nabije" w wężu maksymalne ciśnienie jakie jest w stanie wytworzyć.



8. Co to znaczy, że motopompa jest do wody czystej?
Przyjmujemy iż "czysta woda" nie zawiera zanieczyszczeń stałych typu piasek lub kamienie które mogą uszkodzić uszczelnienie wirnika w tego typu motopompach. Jeśli w zbiorniku wodnym znajdują się natomiast zanieczyszczenia organiczne typu trawa lub glony nie spowodują one uszkodzenia motopompy. W ekstremalnym przypadku gdy tego typu zanieczyszczeń jest bardzo dużo może dojść do zapchania motopompy i zduszenia silnika który nie poradzi sobie z przepompowaniem takiej substancji. Samo urządzenie jednak nie zostanie uszkodzone. Należy bezwzględnie zawsze pamiętać aby stosować oryginalny kosz ssawny o odpowiedniej wielkości oczek.



9. Co to znaczy, że motopompa jest do wody brudnej?
"Woda brudna" zawiera zanieczyszczenia stałe typu piasek lub drobne kamienie. Wirnik tego typu motopomp posiada specjalne uszczelnienie, które nie ulegnie uszkodzeniu w zetknięciu z tak zabrudzoną wodą. W zależności od mocy silnika i stopnia zabrudzenia cieczy należy zastosować motopompę półszlamową lub szlamową.



10. Uruchomiłem motopompę bez zalania korpusu, co mam zrobić?
W takiej sytuacji należy natychmiast wyłączyć urządzenie i odczekać kilka minut. Absolutnie nie należy zalewać wówczas korpusu wodą. Wirnik urządzenia uszczelniony jest silikonowo-grafitową uszczelką tzw. reperaturką. Podczas pracy silnika znacznie się nagrzewa a ochładzana jest przez pompowaną ciecz. Kiedy w korpusie nie ma wody reperaturka szybko się rozgrzeje, w takiej sytuacji nalanie do korpusu wody lub zassanie jej przez motopompę spowoduje zalanie gorącej reperaturki zimną wodą. Może to spowodować uszkodzenie uszczelnienia. Należy więc odczekać kilka minut aby reperaturka ostygła, nalać wody do korpusu i ponownie uruchomić urządzenie. Najprostszą metodą sprawdzenia czy uszczelnienie nie uległo uszkodzeniu jest sprawdzenie szczelności połączenia wał silnika / korpus motopompy. Jeśli to miejsce jest suche (nie cieknie z niego woda) tzn., że reperaturka nie uległa uszkodzeniu.



11. Co zawiera komplet nowej motopompy?
Szczegółowe informacje znajdują się w kategorii Akcesoria:

http://www.mojahonda.pl/motopompy/akcesoria



12. Do jakich substancji można stosować motopompę chemiczną WMP?
WMP20X stosuje się najczęściej w przemyśle, gdzie mamy do czynienia z różnego rodzaju substancjami chemicznymi począwszy od kwasów na zasadach kończąc. Zakres współczynnika pH pompowanej cieczy powinien zawierać się w przedziale 4-9. Jednocześnie jest to jedyny model do pompowania wody pitnej. Pełną listę substancji znajdą Państwo w karcie produktu:

http://www.mojahonda.pl/download?pageId=122



13. Z jakiego materiału wykonany jest korpus motopompy chemicznej WMP20X?
Jest to włókno szklane pokryte warstwą poliestru. Szczegółowe dane znajdą państwo na stronie urządzenia:

http://www.mojahonda.pl/motopompy/wodne/do-chemikaliow/wmp20x



14. Jak wyznaczyć rzeczywistą wydajność roboczą motopompy?
Rozpatrzmy tą sytuację na przykładzie standardowej motopompy ciśnieniowej QP-205S. Model ten wytwarza maksymalnie 7,5 Atm. Należy obliczyć (wykorzystując tabele strat, zmierzyć lub poradzić się specjalisty) jakie obciążenie (w Atm.) stawia nasza linia przesyłowa. Jeśli jest to linia zraszaczy, która ma opór 5 Atm. to urządzenie zużyje na pokonanie oporów linii część wytworzonego ciśnienia czyli 7,5 Atm. – 5 Atm. = 2,5 Atm. Z charakterystyki możemy odczytać jaką wydajność mamy do dyspozycji przy oporze 5 Atm. W tym celu rysujemy na charakterystyce wydajności poziomą linię na poziomie 5 Atm. W tym przypadku będzie to około 200 l/min. Jak łatwo policzyć pozostaje nam zapas 2,5 Atm. ciśnienia roboczego które będzie utrzymywało się na wyjściu każdego ze zraszaczy. Natomiast wydajność każdego ze zraszaczy będzie wynosiła 200 l/min / 5 = 40 l/min



15. Jakie warunki wytrzymują węże?
Szczegółowe informacje znajdują się w kategorii Akcesoria:

http://www.mojahonda.pl/motopompy/akcesoria



16. Czy ten model jest oryginalny - WT 40X DE?
Nie. Jest to wyrób z bliżej nieokreślonego kraju dalekowschodniego. Nie posiada absolutnie żadnego certyfikatu, nie jest wykonany zgodnie z normami. Zastosowany w nim silnik jest podróbką silnika HONDA. Dane techniczne są nierzetelnie i wprowadzają użytkownika w błąd. Proszę również nie sugerować się zwrotem "zamiennik HONDY" ponieważ tego typu silniki nie mają z HONDĄ nic wspólnego. Niestety tego typu urządzeń jest na rynku dość dużo. W razie wątpliwości proszę skontaktować się z regionalnym Dilerem lub bezpośrednio z centralą Aries Power Equipment. W sytuacji gdy są Państwo pewnie iż sprzedawany produkt jest podróbką najlepiej wezwać policję. Jest to próba oszustwa klienta i naraża Państwa na poniesieni znacznych kosztów.

Pod poniższym linkiem znajdą Państwo więcej informacji na temat procederu podrabiania urządzeń:

http://www.mojahonda.pl/aktualnosci/strzez-sie-falszerzy



Galeria podróbek znajduje się pod poniższym linkiem:

http://www.mojahonda.pl/honda/filozofia/strzez-sie-falszerzy/przyklady-podrobek

Filozofia i zasady działania

First man, then machine - Po pierwsze człowiek, potem maszyna
Słowa wypowiedziane przez Soichiro Honda założyciela koncernu HONDA, są mottem we wszystkich naszych fabrykach,  centrach rozwoju jak i w całej sieci sprzedaży. Hasło to podkreśla, iż człowiek - nasz klient i zaspokojenie jego potrzeb to motor naszych wszystkich działań. Nasze przyjazne człowiekowi i środowisku naturalnemu produkty, tworzymy tylko w oparciu o  zaawansowane "przyjazne" technologie.

* 5 lat gwarancji - na zasadach
opisanych w Warunkach Gwarancji

Jakość urządzeń HONDA jest wręcz legendarna. Aries Power jest jedną z niewielu firm które gwarantują klientom indywidualnym maksymalny aż pięcioletni okres gwarancji.

Uwaga na podróby

Często kopiowane, nigdy dorównane. Już od kilku lat fałszerze intensywnie zajmują się kopiowaniem silników i urządzeń marki Honda, używając do tego celu technologii, kolorystyki, design'u, logotypów i oznaczeń Honda...